Над загадкою лікувальної дії води Нафтуся працювали багато вчених та інститути. Таку гіпотезу дії біологічних активних речовин, що містяться в органічних нефтеподібних компонентах води, перевіряли вчені Одеського інституту курортології М. Т. Ковальова. Суть досвіду була в відтворенні Нафтусі штучним шляхом: способом набору відповідних мінеральних складових (без нефтеподібних компонентів).

Досліди показали, що штучна вода не мала дії природного.

Польський вчений J. Flascheu висловив гіпотезу дії органічних домішок на обмін речовин і роботу ендокринної залози.

Інший вчений Е. С. Бурксер припустив, що завдяки високій іонізації вона діє фізіологічно активно на обмін речовин, діурез, виділення шлаків з організму, особливо сприятливо при патологічних станах органів.

Група вчених під керівництвом Н. Н. Данилова пов’язують біологічно активні дії Нафтусі з бітумінозними і гумусними речовинами. Експерименти показали їхню стимулюючу дію на функцію виділення нирок: збільшується діурез і виведення хлоридів. Відбувається вплив на функцію печінки, активізуються обмінні процеси, підвищується вміст жовчних кислот у жовчі, знижується концентрація холестерину, інтенсифікується білірубін утворення. Причому вплив органічних речовин пов’язано з їхньою концентрацією:

 • в малих кількостях бітумінозні речовини активізують секрецію жовчі;
 • в підвищених – пригнічують.

А Е. М. Рыбчинская установила, что курсовое применение Нафтуси способствует накоплению адреналина, норадреналина — продуктов их окисления в тканях, усиливая возбудительные процессы в симнатических волокнах вегетативной нервной системы, тем самым улучшая качество жизни.

У 70-тих роках група вчених під керівництвом відомих учених К. А. Максимович і С. А. Краменнікова досліджуючи 80 слабомінералізованих вод України (на курорті Моршин, Миргород і т.д.) довели взаємозв’язок між лікувальними властивостями вод різних джерел і їхнім мікробним цинозом. Так, Нафтуся містить специфічні тільки їй фізіологічні групи мікроорганізмів. Виявили наявність у воді 12 фізіологічних груп мікроорганізмів і деякі з них є характерними тільки для Нафтусі так як можуть виростати тільки на продуктах нафти та озокериту. А в складі аутохтонної мікрофлори виявлені мікроорганізми, що відносяться до 10 видів  різних мікроорганізмів. Завдяки цьому вода джерела Нафтуся володіє високими антимікробними властивостями по відношенню до патогенних для людини мікроорганізмів.

І якщо навколо механізму дії Нафтусі досі ведуться наукові дискусії, то механізм її дії на організм людини можна вважати вивченим.

Отже основні властивості Нафтусі:

 • Виражений діуретичний ефект.
 • Активізація жовчовиділення.
 • Дезінтоксикаційний вплив, обумовлений виведенням цілого ряду шлаків і недоокислених продуктів обміну.
 • Протизапальна і знеболювальну дія. Це дуже важливо для хворих з нирковою колькою, так як на курорті вона протікає дуже легко і багато відразу відзначають зникнення або значне зменшення болю. Це може тривати до 6-8 місяців і більше після курсу лікування в Трускавці.
 • Активуюча вплив на деякі ендокринні залози.

Виходячи з вищенаписаного на курорті Трускавець накопичений досвід посиленого лікування таких захворювань:

 •  Лікування хворих із запальними захворюваннями нирок і сечових шляхів.
 • Лікування хворих з хронічними захворюваннями печінки і жовчних шляхів: хронічний безкам’яний холецистит, жовчнокам’яна хвороба, стану після холецистектомії хронічний гепатит.
 • Лікування хворих із захворюваннями шлунка та кишечника: хронічний гастрит, виразкова хвороба, хронічний доуденіт, хронічний ентероколіт.
 • Лікування хворих на хронічний панкреатит.
 • Лікування хворих на цукровий діабет.

Тому реально поправити здоров’я і відпочити в Трускавці може кожен бажаючий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − 15 =