Ми часто шукаємо нові враження за кордоном, не замислюючись про те, що в Україні є маса неповторних за своєю красою місць. Одне з цих місць – Закарпаття, багате на унікальні природні ресурси.

Закарпатська область є найчистішою екологічною зоною в Україні. Тому багато туристів їдуть сюди оздоровлюватися. Завдяки наявності мінеральних джерел широко розвинена мережа санаторіїв та оздоровчих комплексів.

Одним з найпопулярніших видів оздоровлення вважається купання в чанах. Сам процес купання в чанах схожий на епізод відомої казки, де Іван мав скупатися в трьох котлах, один з них з киплячою водою. У чані ж вода не кипить, температура близько 40 градусів, яку постійно підтримує вогонь, що знаходиться під чаном. Тому місцеві часто жартують на предмет того, що своїх туристів вони “варять”.

Чани Закарпаття – своєрідна SPA-процедура. На відкритому повітрі розташовується чан – величезний металевий казан на підпорах. Котел має такий розмір, що в ньому легко поміщаються кілька людей. Феномен полягає в тому, що процес оздоровлення відбувається при свіжому гірському повітрі Закарпаття, а на додачу ще й під самим небом, незважаючи на пору року.

Історія купання у великих чавунних чанах на Закарпатті існує з глибокої давнини. Відомо, що чан з первинною своєю подобою був винайдений в Закарпатському селі Лумшори. Деякі дослідники взагалі вважають, що праобрази чанів використовували стародавні кельти. Древні кельти, що населяли даний регіон, у викопані ями, обкладені шкірою тварин, наливали мінеральні води, в які потім закидували розпечене на вогнищі каміння. Використовували дану процедуру для лікування поранень або хвороб.

Сучасні наукові дослідження підтверджують позитивний вплив таких процедур на організм людини. Купання в чані Закарпаття стимулює роботу вегетативної і ендокринної систем, сприяє нормалізації обмінних процесів, покращує психо – емоційний стан.  Завдяки досить високій температурі, до 42 градусів Цельсія, через пори проникають цілющі компоненти мінеральної води, виводяться з організму шлаки і токсини, шкіра стає гладкою і пружною.  Використання в чані кременистої, мінеральної термальної води має лікувальну дію на опорно – руховий апарат, а режими проведення процедури сприяють тренуванню серцево-судинної і дихальної системи. Крім того, подібне загартування організму підсилює лібідо (як у чоловіків так і у жінок), стимулює функції щитовидної залози, сприяє відновленню після травм та переломів. Унікальна процедура значно покращує самопочуття, дозволяє повноцінно відпочити і створює чудовий настрій. Купання в чані потрібно чергувати із зануренням у холодну воду, що знаходиться поруч.

Види чанних процедур

Чан з сірководневою мінеральною водою. Купання в чані з мінеральною водою, насиченою сірководнем, стимулює імунну систему, покращує діяльність опорно-рухового апарату і надає шкірі пружність.

Чан з натуральним хвойним екстрактом. Хвойні чани зміцнюють захисні сили організму, підвищують імунітет, благотворно впливають на стан шкіри і центральну нервову систему.

Чан із закарпатськими травами. Відчути солодкий аромат закарпатських трав і зцілити душу і тіло найкраще в чані з закарпатськими травами. Чан подарує відчуття комфорту і блаженства, зніме стрес і очистить тіло.

Чан з пелюстками троянд. Крім естетичної насолоди, чан впливає своїм ароматом на тонкі струни душі, знімаючи стрес і покращуючи настрій. При контакті зі шкірою омолоджує її, робить гладкою і шовковистою. І головне — троянда зміцнює імунітет!

Чан з лісовими ягодами. Чан з лісовими ягодами сприятливо діє не тільки на шкіру, але і на весь організм в цілому: зміцнює імунітет, омолоджує організм і знімає стрес.

Молочний чан. Молоко пом’якшить шкіру і укутає її ніжною пінкою, а також додасть шкірі стійкий приємний солодкий аромат.

Винний чан. Прекрасний засіб для зняття нервової і м’язової напруги — винний чан на закарпатських винах. П’янкий винний аромат допоможе розслабитися , а вино поліпшить обмін речовин в організмі, додасть свіжості вашій шкірі, покращуючи її структуру та колір. Також має омолоджуючий ефект.

Відвідуючи регіон чи плануючи мандрівку, варто зосередитись на комфортних місцях проживання. Санаторії Закарпаття, які варто відвідати це безперечно Термал СтарТеплицяГірська Тиса.

Протипоказання. Людям, що мають проблеми з тиском, особливо гіпертонічну хворобу 3-4 ступеня, купатись в термальних водах заборонено. Перепад температур може викликати падіння тиску, що стане причиною кепського самопочуття, навіть втрати свідомості. Патології серцево-судинної системи на останніх стадіях, порушення кровообігу, метаболічні проблеми – стануть перепоною. Для того, щоб не нашкодити здоров’ю, краще попередньо проконсультуватись з медичним фахівцем. Санаторії Закарпаття дуже часто пропонують такі консультації медиків безкоштовно, а спеціалісти в індивідуальному порядку визначають план лікування та рекомендації. Відпочинок в Закарпатті – відмінний шанс оздоровитись та відновитись після важкого трудового року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − 3 =