Сучасна медицина вже давно почала використовувати нетипові методи лікування хвороб. Одним із них є спелеотерапія. Популярність цієї фізіотерапевтичної процедури тільки зростає. У чому ж полягає її лікувальна  дія? Вся справа в тому, що спелеотерапія — це лікування тривалим перебуванням в умовах своєрідного мікроклімату печер, гротів, соляних копалень, шахт. Ефект базується на впливі чистого, без патогенних домішок і алергенів, повітря на організм людини.

Показання до  спелеотерапії. Найчастіше відвідувачами карстових і соляних печер є люди з захворюваннями дихальної системи (бронхіальна астма), захворюваннями суглобів, серця і судин. Якщо говорити про захворювання дихальної системи, то відвідування печер призначається тільки тим пацієнтам, у кого хвороба (якщо вона хронічна) перебуває в стадії ремісії, тимчасового затишшя. Стадія різкого загострення буде відноситись  до протипоказань.

Не кожен знає, що спелеотерапія допомагає у боротьбі з шкірними захворюваннями, наприклад, алергічними  дерматитами. Особливо корисні соляні печери в збереженні і підтримці краси. Основними показаннями для лікування в соляних печерах є такі патології шкірних покривів, як:  атопічний дерматоз в стадії стабілізації, псоріаз в стадії стабілізації,  екзема, жирна себорея, гнійничкові ураження шкіри, вугрі.  Спелеотерапія  може бути показана при неврозах і порушення кровообігу. Часто в комплекс лікування депресії і нормалізації роботи щитовидної залози включається галотерапія. Спелеотерапія дозволить нормалізувати процес транспортування кисню в головний мозок і кров, що запобігає появі проблем з ЦНС.  І, звичайно, спелеотерапія – це прекрасний спосіб профілактики багатьох недуг спричинених вірусними інфекціями.

Протипоказання до спелеотерапіїУтриматися від процедури  необхідно у наступних випадках:  туберкульоз, гіпертонія другого ступеня і вище,  патологія нирок, загальна інтоксикація до повного очищення організму,  емфізема, порушення коронарного кровотоку,  наявність відкритих ран і гнійників,  підвищена температура тіла, будь-які захворювання в стадії загострення. Подібна терапія заборонена пацієнтам, у яких виявлені новоутворення і кровотечі. Ні в якому разі не можна використовувати кімнату в якості розслаблення при алкогольному або наркотичному сп’янінні.   До неабсолютності протипоказань відносять вагітність (потрібне узгодження з лікарем). Дітям заборонено відвідувати подібну процедуру з порушенням психічного здоров’я, порушенням функції кровотворення, нетриманням сечі.  У літньому віці пацієнтам теж слід бути обережними. 

Як правило, через кілька днів пацієнти можуть помітити погіршення свого стану. Цього може і не бути, однак якщо пацієнт став почувати себе трохи гірше, процедури спелеотерапії відкладають на кілька днів, а потім знову відновлюють.  Можлива поява нежитю.  Для процедури галотерапії нежить – нормальне явище. Виділення з носа з’являються через те, що галоаэрозоль сприяє виведенню накопиченого зайвого слизу в придаткових носових пазухах, тому такого стану не потрібно боятися. У деяких відвідувачів спостерігається незначне підвищення температури тіла до 37,5 градусів. Сіль, яка має імуномодулюючі властивості, бореться з прихованими інфекційними захворюваннями.  При відсутності абсолютних протипоказань ефективність від спелеокамери досягається при прийнятті 10-20 сеансів. Курси рекомендується повторювати через 4-6 місяців.

У санаторіях “Хорол”, “Миргород” наявне лікування в камері штучного мікроклімату (спелеотерапії).  У Хмільнику таку процедуру проводять у санаторії МРЦ “Південний Буг”. Якщо Ви захочете поїхати у Трускавець, цю процедуру ви знайдете у санаторіях «Молдова», «Карпати», «Кристал», «Алмаз», готелі «Весна» та у МРЦ “Перлина Прикарпаття”. Завдяки спелеотерапії, найціннішим подарунком  природи, ми можемо підтримати своє здоров´я в ідеальному стані, а при необхідності – позбутися від проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − 5 =