Моршин – найвідоміший бальнеологічний курорт України. Сюди ще з кінця ХІХ століття їдуть за зціленням, адже Моршин – колиска улюбленої природної мінеральної води українців.  Але до Моршина варто їхати не лише для оздоровлення. Місто є частиною захоплюючих туристичних маршрутів, які ведуть до найцікавіших місць Південного Прикарпаття. Якщо хтось вважає, що до Моршина варто їхати лише щоб «попити водички», ми переконаємо вас, що тут є що побачити.  Отже, що оглянути у  Моршині, якщо ви обрали саме цей напрямок для відпочинку.

Місто Мора і Шина, двох синів, що пішли з гір шукати щастя у долині. Легенда стверджує, що саме вони започаткували Моршин на початку XIV століття, у місцині де було все – поле і річка, струмок з солоною водою і ліс. Місто розташоване серед прикарпатських заповідних лісів на висоті 340 м над рівнем моря у 82 км від Львова.  Цілющі лікувальні джерела  перетворили місто у чудовий лікувально-оздоровчий курорт для людей різного віку, однак тут можна також прогулятися затишними вуличками, мальовничими пейзажами. Річка Березніца розділяє місто на гірську частину та лісопаркову, тож тут є де провести час любителям невеликих гірських сходжень. У парку розташовано бювет «Грибок» – головний символ Моршина, який з’явився тут у 1935 році. Це не та невелика “колонка”, яку ми звикли бачити у парках та житлових кварталах. Моршинський бювет – досить велика будівля, куди сходяться всі туристи “попити водички”. Крім того, в середині приміщення бювету навіть є невеликий сувенірний ринок.

У Моршині можна побачити будівлі, які датуються серединою ХІХ століття, і навіть церкву, побудовану у 1700 роки – Церква Покрови Пресвятої Богородиці. Найцікавіша тутешня пам’ятка – “Мармуровий палац”, – курортний дім збудований у 1935 році Товариством галицьких лікарів за проектом Мар’яна Нікодемовича. Біля “Мармурового палацу” облаштований парк з акуратними газонами, пишними клумбами та скульптурами у грецькому стилі. Перед самим Палацом у серці парку стоїть Літній амфітеатр.

Віднедавна в цьому ж парку з’явилася «Моршинська пейзажна алея» – так називають скульптурний ансамбль, автором якого є скульптор, котрий створив Пейзажну алею в Києві. Скульптури “моршинської алеї” не менш чудернацькі, ніж ті, що прикрашають нашу столицю, вони так само приваблюють туристів і місцевих жителів, особливо дітлахів.

Нині Моршин асоціюється з здравницею-курортом. Щороку велика кількість пацієнтів проходять курс лікування у санаторіях Моршина: «Лаванда», «Дністер», «Перлина Прикарпаття», «Світанок», «Черемош». Для туристів організовуються різні екскурсійні тури. Місцеві жителі заробляють продаючи відпочиваючим різноманітні трави, зібрані у Моршині та на околицях міста. І найцікавіше, що у Моршині завжди проходить Фестиваль “СвоєРідне-fest”, який  об’єднує літературну, театральну, музичну, художньо-виставкову, кіно-програми, творчі майстер-класи, книжковий і сувенірний ярмарки.
Замовляйте путівку у будь-який санаторій курорту. та насолоджуйтеся місцевим колоритом Моршина!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + 3 =