Консультація

Діадинамотерапія і ампліпульстерапія

В даний час електролікування є поширеним напрямком апаратної фізіотерапії. Одними з них є діадинамотерапія та ампліпульстерапія.

Суть діадинамотерпіі полягає у впливі постійного струму напівсинусоїдальної форми з частотою 50 або 100 Гц на м’язи. При цьому відбувається стимулювання обмінних процесів в тканинах, зняття больових відчуттів. Ця процедура надає гальмівний вплив на нервову систему, завдяки чому нормалізується кровообіг і лімфообіг, поліпшується обмін речовин, зникають спазми. Діадинамотерапія призначається при захворюваннях периферичної нервової системи для лікування невритів, невралгій, радикулітів. Цю процедуру широко застосовують в своїй практиці санаторії «Південний Буг», «Поділля», «Березовий гай» (курорт Хмільник); санаторій «Миргород» в Миргороді; санаторій «Одеса» і ім.Горького в Одесі; Закарпатські санаторії «Боржава», «Квітка полонини»; в Моршині – «Лаванда», «Дністер».

Ампліпульстерапія по механічній дії схожа з Діадинамотерапією, з тією різницею, що використовують більш високочастотний струм, модульований по амплітуді. Його ритмічне проходження через нервово-м’язовий апарат і м’язи створює анальгезуючий ефект, помітно покращує периферичний кровообіг, знімає спазми. Ця процедура призначається при болях в суглобах хребта і кінцівок, відновлення після травм опорно-рухового апарату, а також при гіпертонії, захворюваннях органів дихання, захворюваннях жіночої статевої сфери. Ампліпульстерапія, як один з видів електролікування, застосовують в санаторіях «Полтава» (курорт Миргород), санаторій ім.Горького, «Одеса» в Одесі; в Закарпатті санаторій «Теплиця», «Боржава», «Гірська Тиса»; «Мармуровий палац», «Перлина Прикарпаття», «Черемош», «Лаванда» (курорт Моршин); Трускавецькі санаторії «Молдова», «Кришталевий палац», оздоровчий комплекс «Женева».

Доброго Вам здоров’я.