Консультація

Дія пелоїдотерапія на організм: показання

Пелоідотерапія (грязелікування) – це одне з цілющих, натуральних і косметичних засобів, яке дозволяє вирішити багато проблем в організмі людини. Механізм її дії заснований на температурному, хімічному і механічному роздратуванні шкірних покривів з наступним проникненням в них біологічно активних речовин. Внаслідок свого оптимально збалансованого складу грязь має протимікробну, протизапальну, регенеруючу, болезаспокійливу і десенсибилизирующим ефектом.

Температурний вплив бруду надають завдяки своїм унікальним фізичним властивостям і слабкоютеплопровідності. Нагріта бруд накладається на шкіру, і забезпечує тривалий тепловий вплив на весь організм. Під таким впливом розширюються судини, поліпшується метаболізм і кровообіг в організмі людини.

Хімічний вплив відбувається за рахунок мікроелементів і біологічно активних речовин, які при стиканні зі шкірою всмоктуються в неї через кров, і поширюються по всьому організму. Ці активні речовини надають бактерицидну, в’яжучий і дубильні вплив на шкірні покриви і сприяють підвищенню захисних сил організму, що дуже благотворно позначається при алергічному запаленні і стресовому впливі.

Действие пелоидотерапии на организм: показания

Механічний вплив відбувається в момент зіткнення грязьових частинок до шкірних покривів, завдяки чому виникає ефект мікро пілінгу, який сприяє очищенню шкіри і виведенню шлаків з організму.

Грязі надають дуже сильний вплив на людський організм. В процесі грязелікування поліпшується склад крові, помітні благотворні зміни в діяльності центральної нервової системи та серцево-судинної.

В Україні існує багато бальнеологічних курортів. Найпопулярніші з них розташовані в містах Саки, Трускавець і Одеса. Розглянемо їх деякі особливості.

У Саках крім застосування грязьових ванн використовуються джерела мінеральної води. Комплексне лікування та сприятливий морський клімат допомагають вилікуватися від багатьох хвороб, і прекрасно впливають на організм людини. Ціни на санаторії в Саках відповідають принципу «ціна-якість».

Трускавець – це унікальний курорт, природні умови якого допоможуть вам забезпечити прекрасний відпочинок на західній частині України. Відпочинок і лікування в Трускавці та в його цілющих джерелах допоможе пройти курс реабілітації для вашого організму. Територія цього бальнеологічного курорту дивним чином поєднує в собі екологічно чисте довкілля і безліч різноманітних мінеральних джерел:

  • «Нафтуся»;
  • «Юзя»;
  • «Марія»;
  • «Софія»;
  • «Броніслава».

Действие пелоидотерапии на организм: показания

Лікування мінеральними водами Трускавця показано при захворюваннях ендокринної системи, при порушенні обміну речовин, органів шлунково-кишкового тракту, а також нирок і сечовивідних шляхів.

Одеса також славиться грязьовим курортом Куяльник, який належить до числа одних з найстаріших у світі, і знаходиться в північно-східній частині міста. Цілющі властивості цього курорту протягом багатьох років допомагають людям відновлювати, і зміцнювати своє здоров’я. Природа обдарувала цю землю теплим кліматом, подарувавши багато сонячних днів в році, цілющу Лиман воду «ропу», лікувальні грязі та джерела мінеральних вод. Саме тому це місце є ідеальним для проведення відпочинку в Одесі і зцілення від безлічі захворювань.

У яких випадках показано застосування грязелікування?

Хороший ефект лікування грязями надає при різних захворюваннях опорно-рухового апарату, хронічних запальних захворюваннях внутрішніх і статевих органів, при невритах, травмах і переломах.

Чи існують протипоказання такого лікування?

Так, деякі протипоказання існують. Так грязелікування не застосовують за наявності будь-якого гострого запального захворювання, при онкології, туберкульозі, деяких захворюваннях серцево-судинної системи, вагітності і нефриті.