Консультація

Дієтичне харчування в санаторії “Поділля”

У санаторії «Поділля» (курорт Хмільник) харчування організовано за семиденному меню, для різних груп відпочиваючих воно може відрізнятися виходячи з особливостей захворювань. Адже очевидно, що харчування для людей із захворюваннями суглобів, опори-руху має відрізнятися від харчування для хворих які страждають порушенням обміну речовин. Тому, в санаторії “Поділля”, розроблений цілий ряд раціонів дієтичного харчування (дієтичні столи) для різних груп пацієнтів.

Харчування, для відпочиваючих із захворюваннями сечостатевої, серцево-судинної, системи і суглобів відрізняється малим об’ємом рідини, високою калорійністю і обмеженою кількістю солі. Цей дієтичний стіл багатий овочевими стравами, молочними продуктами, фруктами, що покращує кровообіг, роботу серця і нирок, зменшує набряки.

Харчування, для відпочиваючих із захворюваннями ендокринної системи (порушення обміну речовин, ожиріння, цукровий діабет) – складається зі страв приготованих з риби, нежирного м’яса, негострих сирів. Ця дієта обмежує вживання вуглеводів (борошняних продуктів, цукру), що добре впливає на обмін речовин.

Для відпочиваючих, які страждають зниженою кислотністю (хронічні холецистити) розроблена дієта багата овочами і фруктами, а страви підібрані так, щоб їжа сприяла активізації роботи шлунка, нормалізації функціонування печінки, сприяла жовчовиділенню. Мета дієти – стимуляція секреторної моторики роботи шлунка, недопущення жовчного застою.

Для відпочиваючих з підвищеною кислотністю (хронічні захворювання шлунка) призначається дієта в яку входять страви з риби, нежирного м’яса, молочні продукти, овочеві відвари, дієтичні супи. Мета дієти – нормалізація секреторної функції залоз внутрішньої секреції, які відповідають за травлення.