Консультація

Дія спелеотерапії на організм

Сучасна медицина вже давно почала використовувати нетипові методи лікування хвороб. Одним з них є спелеотерапія. Популярність цієї фізіотерапевтичної процедури тільки зростає. У чому ж полягає її лікувальна дія? Вся справа в тому, що спелеотерапія – це лікування тривалим перебуванням в умовах своєрідного мікроклімату печер, гротів, соляних копалень, шахт. Ефект заснований на впливі чистого, без патогенних домішок і алергенів, повітря на організм людини.

Показання до спелеотерапії. Найчастіше відвідувачами карстових і соляних печер є люди із захворюваннями дихальної системи (бронхіальна астма), захворюваннями суглобів, серця і судин. Якщо говорити про захворювання дихальної системи, то відвідування печер призначається тільки тим пацієнтам, у кого хвороба (якщо хронічна) знаходиться в стадії ремісії, тимчасового затишшя. Стадія різкого загострення буде ставитися до протипоказань.

Не кожен знає, що спелеотерапія допомагає в боротьбі із шкірними захворюваннями, наприклад, алергічними дерматитами. Особливо корисні соляні печери в збереженні і підтримці краси. Основними показаннями для лікування в соляних печерах є такі патології шкірних покривів, як: атопічний дерматоз в стадії стабілізації, псоріаз в стадії стабілізації, екзема, жирна себорея, гнійничкові ураження шкіри, вугрі. Спелеотерапія може бути показана при неврозах і порушення кровообігу. Часто в комплекс лікування депресії і нормалізації роботи щитовидної залози включається галотерапія. Спелеотерапія дозволить нормалізувати процес транспортування кисню в головний мозок і кров, запобігає появі проблем з ЦНС. І, звичайно, спелеотерапія – це прекрасний спосіб профілактики багатьох недуг викликаних вірусними інфекціями.Протипоказання до спелеотерапії. Утриматися від процедури необхідно в наступних випадках: туберкульоз, гіпертонія другого ступеня і вище, патологія нирок, загальна інтоксикація до повного очищення організму, емфізема, порушення коронарного кровотоку, наявність відкритих ран і гнійників, підвищена температура тіла, будь-які захворювання в стадії загострення. Подібна терапія заборонена пацієнтам, у яких виявлені новоутворення і кровотечі. Ні в якому разі не можна використовувати кімнату в якості розслаблення при алкогольному або наркотичному сп’янінні. До неабсолютності протипоказань відносять вагітність (потрібне узгодження з лікарем). Дітям заборонено відвідувати подібну процедуру з порушенням психічного здоров’я, порушенням функції кровотворення, нетриманням сечі. У літньому віці пацієнтам теж слід бути обережними.

Як правило, через кілька днів пацієнти можуть помітити погіршення свого стану. Цього може і не бути, однак якщо пацієнт відчув себе трохи гірше, процедури спелеотерапії відкладають на кілька днів, а потім знову відновлюють. Можлива поява нежитю. Для процедури галотерапії нежить – нормальне явище. Виділення з носа з’являються через те, що галоаерозоль сприяє виведенню накопиченого зайвого слизу в придаткових носових пазухах, тому такого стану не потрібно боятися. У деяких відвідувачів спостерігається незначне підвищення температури тіла до 37,5 градусів. Сіль, яка володіє імуномодулюючими властивостями, бореться з прихованими інфекційними захворюваннями. При відсутності абсолютних протипоказань ефективність від спелеокамери досягається при прийнятті 10-20 сеансів. Курси рекомендується повторювати через 4-6 місяців.

У санаторіях “Хорол”, “Миргород” є лікування в камері штучного мікроклімату (спелеотерапії). У Хмільнику таку процедуру проводять в санаторії МРЦ “Південний Буг”. Якщо Ви захочете поїхати до Трускавця, цю процедуру ви знайдете в санаторіях «Молдова», «Карпати», «Кристал», «Алмаз», готелю «Весна» і в МРЦ “Перлина Прикарпаття”. Завдяки спелеотерапії, цінним подарунком природи, ми можемо підтримати своє здоров’я в ідеальному стані, а при необхідності – позбутися від проблем.