Консультація

Грязелікування ЛОР захворювань: вухо горло ніс

При хронічних захворюваннях носоглотки хороший ефект дає методика грязелікування. Показаннями до застосування такого лікування є:

  • хронічне запалення носових пазух;
  • хронічні риніти, синусити, отити, тонзиліти;
  • атрофічні і субатрофічні ларингіти.

Яким чином відбувається процедура грязелікування?

Грязь накладається у вигляді аплікацій на особу в місцях локалізації запальних процесів. Температура таких аплікацій коливається від 380С до 420С, накладаються вони на 15-20 хвилин з інтервалом через день або через два дні. Зверху грязь накривається вирізаною клейонкою і тканиною, яка допомагає зберігати тепло. При призначенні грязьових процедур в області вуха коржик накладається на зони вушної раковини, виличної кістки і на кут нижньої щелепи. Вухо при цьому прикривається марлею, а в зовнішній слуховий прохід вставляється спеціальний ватяний тампон, щоб уникнути попадання води.

При хронічному тонзиліті аплікація такої ж температури накладається на область підщелепних ямок у вигляді коміра, при ларингіті – на передню частину шиї, витримується дана процедура також від 15 до 20 хвилин, і призначається з перервою в один або два дні. Грязьова аплікація в даному випадку строго дозована, так як надлишок бруду може привести до стиснення судин шиї і тим самим негативно впливати на мозкову гемодинаміку.

Останнім часом активно використовується при лікуванні ЛОР захворювань електро грязі з тепловим ефектом і без нього. Їх застосування ефективніше, так як дозволяє охопити ділянки хворих місць набагато більше, ніж за допомогою простих грязьових аплікацій.

Таке грязелікування використовується в багатьох лікувальних та оздоровчих закладах України, це санаторії Миргорода, Трускавця, Євпаторії, Карпат та багато інших.

Миргород є перлиною світових курортів. Санаторії Миргорода наділені безцінними багатствами природи. Цілюща мінеральна вода, м’який клімат, мальовнича природа творять чудеса, приносять радість, і відновлюють здоров’я. У санаторіях активно використовується лікувальне харчування, інгаляції з мінеральною води, торфогрязелікування у вигляді місцевих аплікацій і електрогрязелікування.

Трускавець також є володарем титулу «перлина курортів». Оздоровчий відпочинок в Трускавці придбав славу далеко за межами України завдяки своїм мінеральним джерелам, зокрема цілющою воді «Нафтуся». Пройти курс лікування в санаторіях Трускавця – це відмінна можливість для оздоровлення всього організму. У санаторіях Трускавця успішно лікують такі захворювання як:

  • невралгія;
  • остеохондроз, радикуліт;
  • хронічний бронхіт, пневмонія, бронхіальна астма;
  • хронічні синусити і риніти, тонзиліт і ларингіт;
  • захворювання органів травлення, печінки, жовчного міхура і жовчних проток;
  • захворювання статевих органів і сечовивідних шляхів;
  • опорно-рухового апарату.

Бальнеологічний курорт Східниця знаходиться в мальовничій долині, оточеній Карпатськими горами. Цей курорт приваблює відвідувачів в будь-який час року. Гірське повітря, настояне на травах і сосновому лісі, надає оздоровчу дію, і сприяє зміцненню імунітету.

Профілактичне лікування на грязьових курортах дозволяє зберегти і зміцнити здоров’я. Іноді одна поїздка в такий санаторій оберігає людину від довгих місяців хвороб.