Консультація

Характер води Нафтуся і її вплив на організм

Основним лікувальним фактором курорту Трускавець є унікальна мінеральна вода джерела “Нафтуся”, тому ми і пропонуємо для людей допитливих і які хочуть знати більше про лікувальні властивості води, механізм її фізіологічної дії на організм людини, цю статтю.

Хімічний аналіз “Нафтусі” вперше був зроблений в 1836 р T. Torosiewicz, а потім в 1842 році M. Koch.

Також вивченням води займалися радянські вчені Е. С. Бурксер і Н. Е. Федорова які виділили із “Нафтусі” маслянисті слабо-жовті і досить густі речовини, які виявилися летючими вуглеводнями нафти. Також виявили сліди срібла, міді і т. Д., А в газовому складі – летючі органічні кислоти.

Характер воды Нафтуся и ее воздействие на организм

  • У 1951 році С. А. Шаніро встановила зв’язок між хімічним складом Бориславського нафтового горизонту і мінеральної води “Нафтуся”.
  • У 1962 році М. М. Низенко і Н. С. Сміян методом емісійного спектрального аналізу виявили у воді сліди марганцю, нікелю, алюмінію та інших мікроелементів.
  • У 1978 році Н. В. Грінберг вивчив досконально з чого складається органічна речовина “Нафтусі”.
    Багато років також досліджував воду в Трускавці і в санаторіях Миргорода провідний вчений Е. С. Бурксер.

Хімічні формули та інші деталі напевно не дуже цікаві для нашої аудиторії, тому далі ми більш детально зупинимося на дослідженнях дії води на організм людини. І далі ми бажаємо подальшої інформацією показати наскільки глибоко і серйозно вивчалася “Нафтуся”.

Характер воды Нафтуся и ее воздействие на организм

За характером “Нафтуся” – прісна гідрокарбонатна магнієво-кальцієва вода, що має слаболужну, майже нейтральну реакцію, без осаду, прозора з незначним запахом сірководню і присмаком нафти. Через 3-4 години на воді ледве помітна жирна плівка, а далі органолептичні властивості “Нафтусі” пропадають.

Смак і запах води коливається в різні періоди, проте дослідження показали що лікувальні властивості води не має прямої залежності від інтенсивності присмаку і запаху нафти.

І до цих пір існують різні думки про характер і причини дії мінеральної води “Нафтуся”, які тільки доповнюють різні методики дослідження багатьох вчених та інститутів.

Але це вже буде наступна стаття для особливо допитливих.