Консультація

Лікування псоріазу

Псоріаз відноситься до хронічних захворювань шкіри. Він виникає та загострюється під впливом різних факторів. Серед яких гострі інфекційні захворювання (ангіна, герпес, лишай), ушкодження шкіри, стреси, психоемоційна напруга.

Найчастіше клітини шкіри утворюються та заміщаються через кожні 3-4 тижні, а при псоріазі цей процес прискорюється та займає всього 5-7 днів. Внаслідок цього клітини шкіри скупчуються на певних ділянках, що спричиняє утворення червоних плям з блискучими лусочками. Залежно від типу псоріазу плями можуть з’являтися на ліктях, колінах, попереку, на голові. Можлива також і поява їх у складках шкіри (пахви, сідниці, геніталії).

Псоріаз не можна повністю вилікувати. Його лікування, перш за все, спрямоване на зменшення запальних процесів, уповільнення росту клітин та видалення лусочок.

Програми лікування псоріазу пропонують санаторії Закарпаття «Термал Стар» (термальні басейни), «Гірська Тиса» (миш’яковисті ванни), а також санаторії курорту Хмільник «Південний Буг», «Березовий гай» (радонові ванни). Це із водних процедур. На додаток – лазеромагнітотерапія, текар-терапія, HiToP-терапія, фототерапія, фонофорез.