Консультація

Мінеральні води Східниці

 

Лікувально – питні мінеральні води сприяють більш легкому перебігу багатьох захворювань, якщо їх вживати під наглядом лікаря. Сьогодні ми поговоримо про один із курортів, де лікують мінеральними водами.

Східниця – досить відомий в Західній Україні бальнеологічний курорт. Він розташований у Львівській області, недалеко від Трускавця. До послуг пацієнтів – 38 мінеральних джерел. Вони були відкриті в середині минулого століття, причому першовідкривачу довго довелося доводити їхню цілющість. Курортною здравницею Східниця стала в 1976 році.

Місцеві санаторії, пансіонати та будинки відпочинку приймають пацієнтів які страдають хронічними захворюваннями сечовивідних шляхів, а також порушеннями обміну речовин (наприклад, діабет), при зниженій, нормальній та підвищеній кислотності шлунка і запальних процесах в ньому, залізодефіцитної анемії. Шкірні захворювання і нервові розлади також лікуються мінеральними ваннами.

Хімічний склад східницьких мінеральних вод досить різноманітний. Це гідрокарбонатно – натрієві та кальцієві води з різним вмістом корисних мікроелементів. Але все ж орієнтовно їх можна класифікувати наступним чином:

  • Cлабомінералізовані води з високим відсотком нафтоорганічних речовин. Вони відносяться до типу трускавецької води “Нафтуся” і мають характерний запах сірководню. Їх також потрібно вживати безпосередньо у джерела, оскільки після контакту з повітрям цілющі властивості втрачаються. Така вода ефективно виводить з організму радіонукліди, нормалізує кровотік, вимиває камені з нирок.
  • Cередньомінералізовані лужні води типу “Боржомі” знаходяться в Східниці тільки в одному джерелі. Вони регулюють кислотно – лужний баланс шлунка, знижуючи його кислотність. Для таких захворювань як панкреатит, гастрит, виразка шлунку і дванадцятипалої кишки ця водичка є хорошими ліками.
  • Cлабомінералізовані води з рідкісним вмістом заліза допомагають пацієнтам із залізодефіцитною анемією і запаленням шлунково – кишкового тракту. Важливо й те, що такі води виводять радіоактивний цезій з організму.
    Популярність мінеральних вод Східниці зростає з кожним роком. Адже вони розташовані в прикарпатській ущелині з хвойними і буковими лісами і м’яким помірним кліматом. Свіже гірське повітря, аромати смол і трав надають додатковий лікувальний ефект. Чудові краєвиди принесуть  Вам естетичне задоволення. Відпочиваючі  їдуть звідси з припливом сил і хорошим настроєм.