Консультація

Мінеральні води Закарпаття

Закарпаття – це надзвичайно красиве край з казковою природою. Мальовничі гори, цілющі мінеральні джерела та величні водоспади роблять Закарпаття улюбленим місцем відпочинку для туристів з усього світу. Під Закарпаттям ціле море лікувальних вод. Де б не робили свердловину, майже завжди наштовхувалися на мінеральне або геотермальне джерело. У багатьох містах і селах на водах було споруджено водолікарні, купальні або бальнеологічні санаторії.

На Закарпатті одним з найпопулярніших є санаторій «Боржава», який розташований в затишному районі Західного краю. Запорукою популярності санаторію “Боржава” є широке застосування унікального комплексу з 4-х місцевих мінеральних вод з різними цілющими властивостями, а саме мінеральні питні води «Боржавська», «Кушницька № 876», «Кушницька №12-і», «Олегівська». Розглянемо докладніше їх лікувальні властивості.

Мінеральна вода “Боржавська”. За хімічним складом вода – борна гідрокарбонатна кальцієво-натрієва маломінералізована. В ній дотримується природний баланс макро- і мікроелементів, який являє собою «золоту пропорцію» мінералів для організму. При проведенні комплексних наукових досліджень виявлено, що курсовий внутрішній прийом мінеральної води «Боржавська» здійснює спазмолітичну, протизапальну, знеболюючу, сечогінну дію, а також сприяє зменшенню проявів диспепсичного та астеновегетативного синдромів. Тривалість курсу лікування мінеральною водою «Боржавська» становить 21 день.

Показання: хронічний коліт і синдром роздратованого кишечника, хронічні холецистити і дискінезії жовчовивідних шляхів, хронічний пієлонефрит, сечокам’яна хвороба, хронічний панкреатит

Протипоказання: гострі холецистити і гепатити, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, злоякісні захворювання органів травлення.

Мінеральна вода “Кушницька №876”. Класифікується як маломінералізована борна гідрокарбонатна натрієва вода. Мінеральна вода нормалізує рівень кислотоутворення в шлунку, має протизапальний ефект, нормалізує рухову і секреторну функції шлунково-кишкового тракту.

Показання: патологія печінки та гастродуоденальної системи, хронічні гастрити з нормальною кислотоутворюючою і секреторною функцією шлунка, хронічний панкреатит, пієлонефрит, калькульозні холецистити, сечокам’яна хвороба.

Мінеральна вода “Олегівська”. За хімічним складом – кремнієва гідрокарбонатна кальцієво-натрієва слабомінералізована вода. Кремній – мінрал молодості, уповільнює процес старіння тканин, зміцнює стінки судин. Кремній в організмі людини є важливою частиною всіх сполучнотканинних елементів: шкіри, кісток, волосся. В молодості він необхідний для нормального формування хрящів, кісткової і сполучної тканин.

Також до складу «Олегівській» води входять не менш важливі мікроелементи Ca, Na, Mg, і іони гідрокарбонатів. Кальцій бере участь у синтезі кісткової тканини, впливає на процеси кровотворення і регенерації тканин. Це має велике значення, особливо у пацієнтів похилого віку, коли наявні явища остеопорозу, бурситу. Na – бере участь у підтримці кислотно-лужного балансу, значно впливає на артеріальний тиск. Кремнієва мінеральна вода здатна стимулювати роботу органів сечовидільної та жовчовидільної системи і має протизапальну дію, позитивно впливає на стан вуглеводного обміну. Вживати мінеральну воду «Олегівська» доцільно безпосередньо в бюветі, невеликими ковтками, починаючи з 50 мл. Поступово збільшуючи дозу до 200-250 мл. за рекомендацією лікаря. Тривалість курсу лікування становить 21 день, після чого відзначається поліпшення загального стану організму.

Показання: захворювання травної системи; хвороби обміну речовин (ожиріння, подагра, цукровий діабет); функціональні розлади шлунка; захворювання нирок захворювання опорно-рухового апарату.

Мінеральна вода “Кушницька №12-і”. Класифікується як маломінералізована борна гідрокарбонатна натрієва вода. Вона покращує вуглеводний і білковий обміни та має протизапальний ефект. Мінеральна вода нормалізує рухову і секреторну функції шлунково-кишкового тракту, знижує рівень кислотоутворення в шлунку. Бор, який знаходиться в цій воді, регулює паратгормон, що в свою чергу, стимулює обмін кальцію, магнію, фосфору. Бор надає мінеральній воді антимікробні властивості.

Показання: хронічні гастрити з підвищеною і нормальною кислотоутворюючою і секреторною функцією шлунка; неускладнена виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічний коліт; синдром роздратованого кишечника; хронічний панкреатит, хронічний пієлонефрит і сечокам’яна хвороба.

Протипоказання: гострі холецистити, панкреатити, коліти та ентерити, злоякісні захворювання органів травлення.

Питна мінеральна вода «Кушницька №12-і” індивідуально призначається лікарями санаторію відповідно розробленими методиками. Курс лікування становить 21 день.

Завдяки мінеральним водам, щедра природа дарує хворим одужання, а здоровим – насолоду. Тому санаторій «Боржава» гостинно запрошує туристів пройти курс бальнеолікування