Консультація

Оздоровчі процедури при дерматитах

Дерматит – це запальні захворювання шкірних покривів, різного походження. Під впливом різного роду факторів на шкірі людини можуть з’являтися роздратування. При легкому ураженні це відчуття сверблячки, печіння, почервоніння ділянок шкіри, невеликі висипання. При ускладнених випадках: набряклість, сильний свербіж, хворобливі мокнучі бульбашки.

Дерматити підрозділяються на ряд типів. Контактний – який виникає при прямому контакті з алергеном. Атопічний (нейродерміт) – причиною є алергени, які надходять в організм через органи дихання, а також з їжею. Він може придбати і хронічну форму. Алергічний дерматит – це реагування організму на різні подразники. Він може з’явитися як в слідстві тривалого впливу, так і при разовому контакті. Себорейний дерматит – його основні ділянки це шкірні покриви з великою кількістю сальних залоз, в складках шкіри, на внутрішній поверхні вушних раковин. Причиною появи дерматитів можуть бути: травми шкіри, переохолодження, запалення біля рани, прийом медикаментів, вплив алергенів, спадковість, хронічні захворювання.

Лікарі санаторію “Перлина Прикарпаття”, курорт Трускавець, постійно розробляють і впроваджують в лікувальну практику різні оздоровчі програми. Одна з них – програма оздоровчих процедур при дерматитах. Метою програми є зменшення свербежу в місцях ураженої шкіри, а також поліпшення самопочуття людини. Розрахована вона на 12-14 днів. Крім збалансованого дієтичного харчування ця програма включає:

курс голкорефлексотерапії (рекомендована кількість процедур 8, через день або щодня);

курс світлотерапії (рекомендована кількість процедур 8, через день або щодня);

гідролазерний душ (рекомендована кількість процедур 8 тривалістю по 15 хв., через день або щодня);

гіпербарична оксигенація (рекомендована кількість процедур 6 тривалістю по 45 хв., через день або щодня);

Оздоровительные процедуры при дерматитах

Голкорефлексотерапія – загальнооздоровча методика, принципом дії якої є мобілізація власних ресурсів організму шляхом впливу на проекції нервових закінчень внутрішніх органів і тканин (біологічно активні точки). Вона спрямована на нормалізацію діяльності периферичної нервової системи, активізує місцевий і загальний імунітет, поліпшує циркуляцію крові, має антистресову дію, заспокоює.

Оздоровительные процедуры при дерматитах

Світлолікування – це метод фізіотерапії, який полягає в дозованому впливі на організм людини інфрачервоного, видимого або ультрафіолетового випромінювання. У санаторії “Перлина Прикарпаття” ця процедура проводиться за допомогою апарату “Біоптрон” (фірми “Zeptor”). Вона призводить до поліпшення процесів регенерації уражених клітин шкіри, позитивно впливає на кровообіг, позбавляє від запалень, має загальнозміцнювальну дію.

Оздоровительные процедуры при дерматитах

Гідролазерний душ – це своєрідний масаж водним струменем, який супроводжується лазерним випромінюванням червоних відтінків. Температура води повинна бути близько 370 С. Гідролазерний душ буває загальним (коли омивається все тіло) як загальнооздоровча процедура, або місцевим (коли омивається певна ділянка тіла) як лікувальна процедура. Комплекс факторів: тиск водяних потоків, тепловий вплив і лазерне випромінювання призводить до поліпшення мікроциркуляції на уражених ділянках шкіри, а при активізації клітин шкіра швидше відновлюється.

Оздоровительные процедуры при дерматитах

Гіпербарична оксигенація (барокамера) – це метод впливу на організм з використанням кисню під підвищеним тиском в медичних бароапаратах. Ця процедура спрямована на підвищення обмінних процесів в тканинах, стимуляцію загоєння і відновлення шкірних покривів, зміцнення імунітету.