Консультація

Унікальні властивості мінерально-миш’яковистої води (санаторій Гірська Тиса)

 

Санаторій «Гірська Тиса» є однією з природних оздоровчих перлин Закарпаття. Він був побудований в
середині минулого століття при розробці родовища унікальної природної мінеральної води, що містить миш’як. Ефективний цілющий вплив миш’яку на організм людини було помічено ще в стародавні часи. Спочатку санаторій «Гірська Тиса» перебував у відомчому підпорядкуванні і використовувався для оздоровлення перших радянських космонавтів і працівників атомних електростанцій. В наші дні відпочити і оздоровитися в санаторії може будь-хто, при цьому даний історичний факт є своєрідною рекомендацією якості і ефективності мінеральних вод гірськотиснинського родовища.

Склад мінеральної води санаторію «Гірська Тиса».

Мінеральна слабо вуглекисла миш’яковиста вода добувається в санаторії «Гірська Тиса» з власної артезіанської свердловини. Ця вода малої мінералізації має хлоридно-гідрокарбонатно-кальцієво-натрієву сполуку і високий вміст метаборної кислоти. Унікальний склад цінних мікроелементів наділяє цю мінеральну воду видатними якостями. По суті, мінеральна вода гірськотиснинського родовища є єдиною миш’яковистою мінеральною водою в Україні.

Показання для застосування миш’яковистої мінеральної води.

Показаннями для лікування в санаторії «Гірська Тиса» є такі захворювання, як артроз, артрити, остеохондроз хребта, протрузії, хвороба Бехтєрєва, сколіоз, гіпертиреоз, гастрит, псоріаз, гінекологічні запалення, захворювання опорно-рухового апарату, наслідки впливу радіоактивного забруднення і багато інших . Цілющі властивості мінеральної води санаторію сприяють виведенню з організму радіонуклідів, надлишкових солей, позитивно впливають на роботу суглобів і в значній мірі полегшують загальне самопочуття.

Миш’як, що міститься в гірськотиснинській мінеральній воді, має велике значення для нормального і стабільного функціонування всього організму. Незважаючи на те, що в тілі звичайної дорослої людини міститься близько 0.1 г миш’яку, його наявність важлива для нормальної секреції шлункового соку, підвищення вмісту гемоглобіну, збільшення кількості еритроцитів, зниження розпаду білків. Дія миш’яку проявляється у зниженні тканинних окислювальних процесів і збільшення швидкості обміну речовин в організмі.

Процедури і спосіб застосування мінеральної води санаторію.

В результаті багаторічних досліджень було встановлено, що миш’як із миш’яковмісних мінеральних вод надходить в тіло не тільки при внутрішньому застосуванні, але і при зовнішньому. На цьому факті було розроблено безліч ефективних лікувальних процедур, що використовуються в санаторії «Гірська Тиса». Пацієнтам доступні бальнеотерапія, гідротерапія, гідроколонотерапія, таласотерапія і різні косметологічні процедури, в яких активно застосовується артезіанська мінеральна вода.

Гірськотиснинське родовище миш’яковмісних мінеральних вод по праву має світове значення завдяки своєму унікальному складу мікроелементів.