Консультація

Все про санаторно-курортний режим

Добрий день. У цій статті і наступних фахівці “Західкурортсервіс” будуть знайомити Вас з корисною інформацією про курорти України, що допоможе Вам у виборі санаторію Трускавця або санаторію Миргорода, поїхати в Хмільник або в будь-яку пору року відправитися в Закарпаття.

Сьогодні ми хочемо поговорити про важливість санаторно-курортного режиму. Без нього неможливе успішне лікування і оздоровлення.

Що таке санаторно-курортний режим. Є три складові цього режиму – загальнокурортний, санаторний і індивідуальний.

Загальнокурортний режим має на увазі, для лікування і оздоровлення хворих, створення сприятливих умов всього курорту або окремого курортного комплексу (як наприклад “Миргородкурорт”). Це і озеленення території, санітарна гігієна, боротьба з шумом (віддаленість від навантажених автодоріг).   

Санаторний режим передбачає дотримання розпорядку дня, в якому правильно розподілено час для прийому лікувальних процедур і для прийому їжі, для відпочинку та культурно-масових заходів.   

Індивідуальний режим призначається лікарем, в залежності від стану хворого, таким чином, щоб максимально ефективно поєднувати всі лікувальні чинники курорту.

Для хорошого результату лікування важливо тривалість, частота і порядок застосування процедур. Особливе значення має чергування процедур.

По-перше, не можна в один день приймати озокеритопроцедури і мінеральні ванни. Після прийому цих процедур на шкірі залишається непомітне покриття із масел озокериту або мінералів після прийняття ванни, які впливають на організм ще кілька годин. “Накладаючи” образно кажучи ці процедури, ми знижуємо ефективність їх впливу на організм.

По друге після прийому будь-якої процедури необхідний більший або менший відпочинок. Процедури з меншою інтенсивністю навантаження (наприклад аромотерапія) – відпочинок 1-2 години, з більшою (мінеральні ванни, озокерит) – 2-4 години.

По-третє кількість процедур в день потрібно оптимально збалансувати, щоб не перевантажувати свій організм. Рекомендується 2-4 процедури в день, в залежності від захворювання і навантаження від процедури.

Серед курортів зі сприятливими Загальнокурортними умовами хочеться відзначити курорт Миргород (санаторії “Миргород”, “Полтава”, “Березовий гай” та “Хорол”) на курорті Трускавець санаторій “Карпати” і СПА готель “Женева”, в Закарпатті санаторій “Термал Стар” , “Квітка полонини”.

А головне на курорті – це заспокоїти нерви, здоровий сон. Свій вільний від процедур час присвячуйте прогулянкам, відвідуйте культурно-масові заходи, які відволічуть Вас від захворювань, додадуть бадьорості і гарного настрою.