Консультація

З історії курорту Миргород

Приблизний час заснування міста Миргород XII-XIII століття. У той час він виконував роль сторожового пункту східних околиць Київської Русі і був зручним місцем для ведення мирних переговорів між сусідніми племенами, звідси начебто й пішла назва Миргород.

Але перші згадки про Миргород належать до XVI століття, коли в 1576 році за рішенням польського короля Стефана Баторія Миргород став центром реєстрового козацького полку.

З історії курорту Миргород

Як питний курорт – Миргород став відомий з початку XX століття. У той час в місті була постійна нестача питної води і місцева влада намагалася вирішити цю проблему бурінням нових свердловин. І ось в 1912 році пробурили артезіанську свердловину з якої почало бити потужне джерело. Але вода в ній була з «запашком» і трохи солонувата і свердловину хотіли засипати. Але незабаром цю воду почали використовувати для побутових та технічних потреб (для лазні, для пожежного двору). Місцеві жителі помітили, що приймаючи ванни з цією водою у них покращилося самопочуття, почали пропадати болі в суглобах. На це звернув увагу земської лікар і місцевий громадський діяч І. А. Зубковський. Він багато разів направляв воду на дослідження в Харківський і Київський політехнічні інститути. Всі біохімічні аналізи миргородської води підтвердили, що вона відноситься до слабомінералізованих. У серпні 1915 року медична рада визнала миргородську мінеральну воду цілющою і дозволила застосовувати її у вигляді ванн. Дослідження підтвердили, що миргородська вода по хімічному складу близька до мінеральних вод курортів Баден-Баден, Аахен, Соден, які використовувалися як питні. І в 1916 році медичний рада дала дозвіл вживати воду з миргородської свердловини для пиття (як внутрішній лікувальний засіб і розливати її для вивезення).

Завдяки ініціативі І. А. Зубковського в квітні 1917 року було відкрито першу водолікарню в Миргороді. Розташовувалася вона в пристосованому для цього одному з приміщень міської лазні. З цього і пішов початок миргородської оздоровниці.

У 1919 році офіційно проголошено про створення курорту “Миргород”. Першими відпочиваючими були хворі з хронічним ревматизмом, з ураженням периферичної нервової системи. Воду також призначали для внутрішнього застосування при хворобах шлунково-кишкового тракту. Щоб поліпшити смакові якості води її газували. У 1929 була пробурена друга свердловина мінеральної води, а в 1933 році було побудовано спальний корпус на 260 місць. Були проведені великі роботи по облаштуванню території, розбитий чудовий парк. Протягом 1970-1973 років був введений в експлуатацію спальний корпус санаторію “Березовий гай” на 250 місць, добудовані клінічна та біохімічна лабораторії, водогрязелікарня на 20 ванн, нові фізіотерапевтичні кабінети. Також в 1973 році було організовано об’єднання санаторно-курортних закладів курорту “Миргород”. У 1976 році в його склад увійшов санаторій “Миргород”, а в 1982 році введено в експлуатацію санаторій “Полтава” (на 500 місць).

Санаторий «Полтава» Миргород            Санаторий «Березовый гай» Миргород

Сьогодні об’єднання “Миргородкурорт” за всіма показниками є лідером санаторно-курортної індустрії. У санаторіях Миргорода крім основного профілю лікування – лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, відкриті відділення реабілітації за профілями захворювань. У санаторії “Березовий гай” відкрито відділення для батьків з дітьми хворих на цукровий діабет, в санаторії “Полтава” функціонує відділення реабілітації хворих після інфаркту, а також відділення для лікування опорно-рухового апарату, в санаторії “Миргород” є відділення реабілітації постінсультних хворих, в санаторії “Хорол” – відділення реабілітації для хворих з соматичними (гінекологічними) захворюваннями після оперативного втручання, реабілітації при порушеннях перебігу вагітності (ускладнена вагітність).