Консультація

Загальний опис курорту Моршин

Моршин – відомий бальнеологічний курорт України. Ще з кінця XIX століття сюди їдуть за зціленням, адже Моршин – колиска улюбленої природної мінеральної води українців. Але в Моршин варто їхати не тільки для оздоровлення. Місто є частиною захоплюючих туристичних маршрутів, що ведуть по найцікавішим місцям Південного Прикарпаття. Якщо хтось вважає, що в Моршин варто їхати тільки щоб «попити водички», ми переконаємо вас, що тут є що подивитися. Отже, що подивитися в Моршині, якщо ви вибрали саме цей напрямок для відпочинку.

Місто Мора і Шина, двох синів, які пішли з гір шукати щастя в долині. Легенда стверджує, що саме вони заснували Моршин на початку XIV століття, в місці де було все – поле і річка, струмок з солоною водою і ліс. Місто розташоване серед прикарпатських заповідних лісів на висоті 340 м над рівнем моря в 82 км від Львова. Цілющі лікувальні джерела перетворили місто в чудовий лікувально-оздоровчий курорт для людей будь-якого віку, проте тут можна прогулятися затишними вуличками, насолоджуватися барвистими пейзажами. Річка Березніца розділяє місто на гірську частину і лісопаркову, тому тут є де провести час любителям невеликих гірських сходжень. У парку розташований бювет «Грибок» – головний символ Моршина, який з’явився тут в 1935 році. Це не та невелика “колонка”, яку ми звикли бачити в парках і житлових кварталах. Моршинський бювет – досить великий будинок, куди сходяться всі туристи “попити водички”. Крім того, всередині приміщення бювету навіть є невеликий сувенірний ринок.


У Моршині можна побачити будівлі, які датуються серединою XIX століття, а також церкву, побудовану в 1700 роках – Церква Покрови Пресвятої Богородиці. Цікава тутешня визначна пам’ятка – “Мармуровий палац”, – курортний будинок побудований в 1935 році Товариством галицьких лікарів за проектом Мар’яна Нікодемовича. Біля “Мармурового палацу” облаштований парк з акуратними газонами, пишними клумбами і скульптурами в грецькому стилі. Перед самим Палацом в серці парку стоїть Літній амфітеатр.

Нещодавно в цьому ж парку з’явилася «Моршинська пейзажна алея» – так називають скульптурний ансамбль, автором якого є скульптор, творець Пейзажній алеї в Києві. Скульптури “Моршинської алеї» не менш цікаві, ніж ті, що прикрашають нашу столицю, вони так само приваблюють туристів і місцевих жителів, особливо дітей.

Зараз Моршин асоціюється з оздоровницею-курортом. Щорічно велика кількість пацієнтів проходять курс лікування в санаторіях Моршина: «Лаванда», «Дністер», «Перлина Прикарпаття», «Світанок», «Черемош». Для туристів організовуються різні екскурсійні тури. Місцеві жителі заробляють продаючи відпочиваючим різноманітні трави, зібрані в Моршині і на околицях міста. І найцікавіше, що в Моршині завжди проходить Фестиваль “СвоєРідне-fest”, який об’єднує літературну, театральну, музичну, художньо-виставкову діяльність, кіно-програми, творчі майстер-класи, книжковий і сувенірний ярмарки. Замовляйте путівку в будь-який санаторій курорту і насолоджуйтеся місцевим колоритом Моршина!